Bardzo ważny temat wymagający uwagi mieszkańców Krakowa.
23 czerwca odbyła się kolejna konferencja prasowa dotycząca inicjatywy uchwałodawczej Społeczny Komitet Rozwoju Krakowa. Na konferencji wskazaliśmy, że obecne władze Krakowa nie wykonują obowiązków płynących z ustawy o obronie cywilnej i ochronie ludności, która między innymi zobowiązuje do zabezpieczenia miasta w wodę. Miasto zostanie bez wody nawet w czasie braku prądu.
Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i stąd nasza inicjatywa oraz zbiórka podpisów pod projektem, który zakłada zabezpieczenie miasta w wodę.
Zachęcamy do podpisania inicjatywy
https://www.bip.krakow.pl/obiu/2026/151





